Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

1.   Od dzisiaj nie obowiązuje limit wiernych w kościele. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych w niedzielę i w tygodniu, które odprawiane są według stałego porządku. Przypominamy o zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego, czyli zakrywania ust i nosa we wnętrzu świątyni oraz o zachowywaniu bezpiecznych odstępów. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej (7 VI) kończy się czas Komunii wielkanocnej. Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi w tym tygodniu.

2.       Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi codziennie od 17.30 do 18.00, od 19.30 do 20.30 oraz w niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Spowiedź odbywa się w salce, w zakrystii.

3.       W tym tygodniu przeżywać będziemy:

• w poniedziałek (1 VI) święto NMP Matki Kościoła;

Tego dnia zapraszamy na Mszę świętą z konferencją i uwielbieniem Pana Jezusa zakończonym modlitwą różańcową o godz. 19.00. Spotkanie modlitewne poprowadzi wspólnota uwielbienia NSPJ.

• w środę (3 VI) wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w czwartek (4 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Arcykapłana oraz I czwartek miesiąca;

Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji powołań o godz. 17.00. Msza Święta za kapłanów i o powołania kapłańskie o godz. 18:00.

Tego dnia zapraszamy na adorację z Lectio Divinaw czwartek (4 VI) o 19.30

• w piątek (5 VI) wspomnienie św. Bonifacego oraz I piątek miesiąca;

Spowiedź święta podczas Mszy świętej o godz. 7.00 i od godz. 16.00 do 20.30. Msze święte o 7.00, 8.00, 17.00, 18.00, 19.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 7.30 i 17.30.

• I sobotę miesiąca (6 VI);

Różaniec wynagradzający o 7.30, o 8.00 Msza święta w intencji wynagradzającej oraz pierwszosobotnie rozważania. Tego dnia kapłani odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

Tego dnia zapraszamy na Mszę świętą dla rodziców z doświadczeniem straty dziecka o godz. 15.00.

4.     Zapraszamy na nabożeństwa z udziałem wiernych:

• nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30;
  • różaniec w intencji powstrzymania epidemii zakończony Apelem Jasnogórskim codziennie o 20.30;
  • adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od 19.30 do 21.00;

W związku ze zniesieniem limitu osób w kościele dzisiaj po raz ostatni transmitujemy na parafialnym Facebooku Msze święte o godz. 9.30, 12.30 i 18.00. Pozostałe nabożeństwa od 1 VI też nie będą już transmitowane.

5.       Składamy podziękowania osobom, które przez ostatnie miesiące włączali się w akcję Parafianie dla parafian, wszystkim, którzy dbają o wsparcie materialne parafii składając ofiary do puszek, bądź dokonując przelewu na konto parafialne.

6.       Po Mszy świętej do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela oraz biuletyn parafialny Ave Maria.

7.       Naszych drogich zmarłych, Ks. Jerzego, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, śp.: Sebastiana Zielińskiego (l. 29) z ul. Wejhera, Tadeusza Dąbrowskiego (l. 86) z ul. Pomorskiej, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu, zmarłych w wyniku epidemii koronawirusa oraz zmarłych z naszych rodzin polećmy teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

» Archiwum | Pobierz jako PDF