XXIX Niedziela Zwykła

20 października 2019

1.       Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. W tym roku z racji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ma on szczególne znaczeni dla całego Kościoła Powszechnego.Jak podkreślił papież Franciszek najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu niech będą: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne. Pamiętajmy w naszych modlitwach w szczególny sposób o misjonarzach i ludziach, którzy nie znają jeszcze Ewangelii.

W ramach katechezy dla dorosłych w poniedziałek (21 X) o godz. 18.30 w sali parafialnejodbędzie się spotkanie „z misją na Filipinach”, które poprowadzą wolontariuszki werbistowskiego wolontariatu Apollos. Niech będzie ono dla nas czasem otwarcia serca na potrzeby misyjne i wsłuchaniem się w świadectwo ludzi, którzy w swoim życiu doświadczyli charyzmatu misyjnego.

W przyszłą niedzielę (27 X) na zakończenie tygodnia misyjnego będziemy zbierali ofiary do puszek na Papieskie dzieła Misyjne.

2.   Zapraszamy na Różaniec do naszego kościoła. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 7:30 i 17:30, w niedzielę o 17:30, dla dzieci w poniedziałek, środę, piątek o godz. 16:30.

3.   We wtorek (22 X) w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II.

4.   Spotkania w tym tygodniu:

duszpasterstwa młodzieży w środę (23 X) o godz. 19:40 w kaplicy MBF

dla rodziców dzieci I komunijnych w czwartek (24 X) o godz. 19:30 w kaplicy MBF. Z racji spotkania rodziców wyjątkowo nie będzie adoracji z Lectio Divina;

Spotkanie wspólnoty Dzieci Maryi w sobotę (26 X) o godz. 10:00 w sali parafialnej

5.   Wspólnota Uwielbienia Najświętszego Serca Pan Jezusa zaprasza na konferencjęRelacja z Bogiem a walka duchowa połączoną z uwielbieniem modlitwą i śpiewem w poniedziałek (21 X) na godz. 20:00 do kaplicy MBF.

6.   Msza święta z nabożeństwem do św. Rity, podczas której szczególnie będziemy modlić się za ciężko chorych i cierpiących, we wtorek o godz. 19:00. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii św. Rity.

7.   Zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej z prac fotograficznych nadesłanych na VII parafialny konkurs pt. Polskie kapliczki, krzyże i figury przydrożne.

8.   Wspólnota braci z Taize zaprasza wszystkich między 16 a 35 rokiem życia na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Więcej informacji i zapisy u ks. Andrzeja.

9.       Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci w modlitwie za zmarłych. Wyrazem naszej miłości do tych, którzy już od nas odeszli, a także wyrazem wiary w życie wieczne są tradycyjne wypominki. Kartki na wypominki wyłożone są przy wejściu do kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion, a zwłaszcza nazwisk zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii i biurze parafialnym.

10.    Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 9 485 zł.

11.    Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, biuletynu parafialnego Ave Maria.

12.    Naszych drogich zmarłych, Ks. Jerzego, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz zmarłych z naszych rodzin polećmy teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

» Archiwum | Pobierz jako PDF