Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka działa w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej. Skupia rodziców doświadczonych śmiercią dzieci w różnym wieku i w różnych okolicznościach – poronienie, śmierć okołoporodowa, wypadek, choroba, samobójstwo, morderstwo. Osieroceni z całego Wybrzeża i okolic mają możliwość co dwa miesiące uczestniczyć w Eucharystii, aby łączyć się w modlitwie ze zmarłymi dziećmi i wypraszać łaski dla swoich rodzin.
Po każdej Mszy świętej w sali parafialnej można spotkać się z innymi rodzicami, księżmi opiekunami oraz psychologami posługującymi we Wspólnocie. Wspólnota dwa razy w roku w domach rekolekcyjnych Archidiecezji Gdańskiej organizuje rekolekcje dla osieroconych rodziców z całej Polski. Każda śmierć dziecka, czy jest to nagły wypadek, wyniszczająca choroba, morderstwo, samobójstwo, poronienie czy śmierć maleństwa w łonie matki, powoduje, że usta rodzica krzyczą: dlaczego?

Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale wspólne przeżywanie żałoby pomaga rozbudzić wiarę i nadzieję. Może jesteś jednym z nas. Potrzebujesz wsparcia, modlitwy dla siebie lub kogoś bliskiego. Jesteś obrażony na Boga, może obwiniasz siebie za śmierć swojego dziecka, chcesz pomóc "nowym" rodzicom, zapraszamy do kontaktu. W każdej chwili możesz do nas dołączyć.

Opiekunami duchowymi są ks. Jan Uchwat oraz ks. Piotr Belecki.

Opieką psychologiczną wspierają osieroconych Iwona Czaja oraz Jarosław Zabojszcz.

Kontakt telefoniczny: 660 893 654 (Anna Suchomska)

Kontakt e-mailowy: kontakt@stratadziecka.pl (Dorota Wiśniewska)

Strona internetowa Wspólnoty: www.stratadziecka.pl